Po 15 latach Krzysztof wraca do Chicago!

15 i 16 wydarzenie sezonu w Chicago. Krzysztof Krawczyk wystąpi z dwoma koncertami w Copernicus Center.Towarzyszyć mu będzie zespół Krystof Family.

W programie największe hity Krzysztofa: te sprzed lat i najnowsze.
Krzysztof Krawczyk - Chicago10 listopada premiera książki "ŻYCIE JAK WINO"

Nakładem Wydawnictwa QM Music/Hapro Media 10 listopada ukaże się książka autobiograficzna Krzysztofa Krawczyka i Andrzeja Kosmali pt. Życie jak wino. Zapowiadaliśmy ją już wcześniej pod roboczym tytułem "Szalony Krawiec".

Od wydawcy

Książka pt. Życie jak wino jest opowieścią o drodze życiowej i karierze artystycznej Krzysztofa Krawczyka. Opowieścią poprowadzoną na dwa głosy przez bohatera książki _ piosenkarza z ponad 47-letnim dorobkiem artystycznym, którego muzyka trafia do wszystkich pokoleń Polaków, oraz jego menedżera Andrzeja Kosmalę, który współpracuje z artystą 36 lat, jest pomysłodawcą i realizatorem koncepcji artystycznych, producentem nagrań, autorem tekstów, a przede wszystkim przyjacielem, a więc człowiekiem, który nie tylko z racji zawodowych, ale również relacji osobistych wie prawie wszystko o Krawczyku. Współpracował w przeszłości z wieloma gwiazdami polskiej estrady, ale Krzysztof Krawczyk był zawsze najważniejszy. Nie od dziś wiadomo, że za największymi gwiazdami piosenki światowego formatu stoją ludzie drugiego planu , niewidoczni, jednak realnie odpowiedzialni za mechanizm napędzający biznes muzyczny w tym proces _tworzenia_ gwiazd.. Nie byłoby Elvisa Presleya bez pułkownika Parkera, Beatlesów bez Briana Epsteina, Edith Piaf bez Bruno Cocatrixa, Johnny_ego Hallydaya i Mireille Mathieu bez Johnny_ego Starka czy Celin Dion bez René Angélila. A to są tylko te najbardziej znane przykłady, które potwierdzają regułę.

Oddajemy w Państwa ręce autobiografię dwóch mężczyzn, pochodzących z różnych środowisk, których drogi życiowe i zawodowe splotły się w pewnym momencie i wiodą wspólnie już przez 36 lat. Nie można było napisać tej książki bez opisania tła, na którym odbywała się walka o pozycję Krawczyka na muzycznym topie. Stąd w książce znalazło się wiele wątków, które pozornie tylko biegną po obrzeżach kariery artysty. Autorzy odsłaniają kulisy działań w branży, w której nie wystarczy mieć talent. Trzeba jeszcze, przez działania zakulisowe, umieć go sprzedać.

Wiele pisano na ten temat, ale autobiografia napisana wspólnie przez artystę i jego menedżera, która odsłaniałaby kulisy tego, co znane od frontu i która ukazywałaby artystę także _od kuchni_ jest bardzo rzadko spotykanym zjawiskiem w show-biznesie. Autorzy na przemian opowiadają o liczącej ponad 47 lat artystycznej drodze Krzysztofa Krawczyka, w tym o swojej 36-letniej przyjaźni i współpracy. Andrzej Kosmala opowiada o wielu aspektach kariery , o których Krawczyk nie chce mówić lub po prostu mu nie wypada. Wspomnienia, anegdoty, refleksje i wnioski umieszczone zostały na tle dwóch systemów ekonomiczno-społecznych Polski, adaptacji do nowej rzeczywistości gwiazdy zrodzonej w PRL-u, która próbowała szukać lepszej Polski na 10-letniej emigracji w USA. Autorzy pragną pokazać, że w przypadku artysty wizerunek to jedno, a prawdziwe życie to drugie, chociaż kiedy trafi się w tryby show-biznesu, to w pewien sposób życie artysty przestaje należeć do niego, a sława często zniesławia. Sukces, pieniądze, kobiety i sława, to w oczach obserwatorów, atrybuty życia Krzysztofa Krawczyka, jednak jak to często bywa, jego długa droga do sukcesu, to przede wszystkim walka o sympatię ludzi, walka z branżą muzyczną i medialną, wreszcie walka z samym sobą o przetrwanie prawdziwego Krzysztofa Krawczyka.

Krzysztof Krawczyk i Andrzej Kosmala dedykowali ksiązkę pamięci swoich rodziców...
To co dał nam świat niespodzianie zabrał los...

Zmarł nasz wielki Przyjaciel Jurek Kukulski. Ostatnio niestety w tym miejscu coraz częściej żegnamy naszych Przyjaciół. Podziwialiśmy jego podnoszenie się po tragedii śmierci Ani Jantar, podziwialiśmy jego prowadzenie na szczyty artystyczne córki Natalii , by w końcu z zapartm tchem podziwiać jego wieloletnią walkę o życie. Był wspaniałym melodykiem. Napisał dla nas kilka cudownych piosenek: "To co dał nam świat", "Już nie obejrzę się"," Motyw z filmu Diabelskie Szczęście", "Życia mała garść".

ŻEGNAJ KOCHANY JARKU - DO ZOBACZENIA NA LEPSZYM ZE ŚWIATÓW-POZDRÓW ANIĘ!

KRZYSZTOF KRAWCZYK

EWA KRAWCZYK

ANDRZEJ KOSMALA

RYSZARD KNIAT

11 Listopada ukaze się książka Krzysztofa Krawczyka i Andrzeja Kosmali "Życie jak wino". Poniżej cytujemy rozdzial poświęcony Jarkowi Kukulskiemu.

To, co dał nam świat

Krzysztof Krawczyk: Jeszcze przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych za sprawą Jurka Dąbrowskiego nagrałem kilka piosenek z Jarkiem Kukulskim, ale nastąpił czas moich kłopotów telewizyjnych, potem emigracja i te piosenki nie trafiły w swój czas. Poza jedną _To, co dał nam świat_. Wbrew legendzie, nie jest to piosenka o śmierci Ani Jantar. Kiedy ta piosenka powstała, Ania jeszcze żyła. Nagrałem ten utwór i mówię do Jarka: smutny utwór. Odpowiedział mi: To jest takie moje rozstanie z Anną. On to bardzo przeżywał. Piosenkę nagraliśmy w grudniu 1979 roku, kiedy Ania wylatywała dopiero do Stanów Zjednoczonych. Pamiętasz, zanieśliśmy to nagranie do radia, ale piosenka nie wzbudziła większego zainteresowania. Piosenki o rozwodach nie były raczej lansowane_ i piosenka przeleżała na półce, ale kiedy w marcu 1980 roku nastąpiła ta straszna tragedia, ktoś sobie o niej w radiu przypomniał, chyba był to Witold Pograniczny. Ja od początku byłem wrogiem tej piosenki. Intuicja? To za dużo. Po prostu przy zgraniu zastosowano tam taki trick techniczny _ przyspieszono trochę taśmę i ja brzmię tam jak taki tenorek. Przez to przyspieszenie taśmy vibrato stało się takie drżące, bardziej płaczliwe. Byłem wtedy bardzo wściekły i po latach nagrałem nową wersję. Jarka Kukulskiego pamiętam jako człowieka, który dziś może być królem, jutro żebrakiem, pojutrze fabrykantem, a jeszcze pojutrze księdzem. Człowiek, który naturalnie się zachowywał, zawsze był sobą. Bardzo Anię kochał. Przeżyłem z nim noc po wypadku, piliśmy wódkę, mówił, że wciąż Anię czuje. Dawno tak nie płakałem, jak wtedy z nim, taka męska stypa. Wspominaliśmy niedawno spędzone razem wakacje w Ustce, mała Natalia bawiła się z moim Krzysiem. Z Anią też miałem znakomity kontakt. To była osoba pełna radości, uśmiechu. Umiała śpiewać, atakowała tak dźwięk, że ludzie jej wierzyli. A o to chodzi w śpiewaniu. Ludzie muszą odczuwać szczerość w głosie, a Ania te warunki spełniała. Szczęście od Boga, że kontynuuje to Natalka Kukulska, która do dziś nazywa mnie wujkiem.


Krzysztof z Ania Jantar i Jarkiem Kukulskim - 1978 rok
Krzysztof z Ania Jantar i Jarkiem Kukulskim-1978 rok

Jarek Kukulski,Krzysztof Krawczyk i Andrzej Kosmala w 2000 roku na Pielgrzymce Narodowej w Rzymie
Jarek Kukulski,Krzysztof Krawczyk i Andrzej Kosmala w 2000 roku na Pielgrzymce Narodowej w Rzymie

Drodzy Przyjaciele!

Nasza strona trochę zamarła z kilku powodów, nie tylko wyborów i upałów. Przysłaliście wiele uwag, które musimy przeanalizować, zgłosiło się też kilka firm obsługujących strony komputerowe z propozycją, że oni zrobią to lepiej.

Głównym jednak powodem było nasze skupienie na pracy nad książką autobiograficzną. Autorzy: Andrzej Kosmala i Krzysztof Krawczyk. Tytuł: Szalony Krawiec. Książka powinna się ukazać do końca roku. Nie wiedzieliśmy, że to aż tak absorbująca praca opowiedzieć o swoim życiu. W tej sytuacji musieliśmy wiele spraw odłożyć na później, bo przecież jeszcze równolegle przebiegały przygotowania do sezonu artystycznego - letniego, który jak co roku jest niezwykle absorbujący.

Kreślimy już plany następnych płyt. A propos płyt to często dostajemy zapytania gdzie można kupić najnowszy, do tego setny album "Nigdy nie jest za późno". Odpowiadamy: głównie w salonach Empiku i Media Marketach. Polecamy, bo to chyba najlepsza stworzona wspólnie płyta. Można też tę płytę ściągnąć z KulturalnySklep.pl , Tel.801 130 000
Setny album


Czy macie już setną płytę?


Sonda

Drodzy internauci, miłośnicy piosenek Krzysztofa Krawczyka. Mamy dla Was letnią niespodziankę! Chcemy ożywić naszą stronę internetową, ale dlatego chcielibyśmy dowiedzieć się o Was czegoś więcej. Dlatego zapraszamy do udziału w naszej sondzie. Prosimy o krótkie odpowiedzi na zadane pytania. Wśród uczestników sondy rozlosujemy: 5 Leksykonów Krzysztofa Krawczyka(każdy zawiera 20 albumów z płytami), 5 płyt "Nigdy nie jest za późno" i 20 zdjęć z autografami Krzysztofa.

Twój wiek?

Twoja płeć?

Twoje miejsce zamieszkania?

Od kiedy interesujesz się Krzysztofem Krawczykiem?

Która piosenka Krzysztofa podoba Ci się najbardziej?

Gdzie kupujesz płyty Krawczyka?

Ile masz płyt Krzysztofa Krawczyka?

Która płyta podoba Ci się najbardziej?

Czy ściągasz piosenki K.Krawczyka z Internetu?

Ile razy byłaś(byłeś) na koncercie Krawczyka?

Który występ telewizyjny Krzysztofa zapamiętałaś najbardziej?

Czy podoba Ci się strona internetowa artysty?

O czym powinniśmy więcej pisać na stronie?

Odpowiedzi wyślij pod adres internetowy:  

kk@krzysztofkrawczyk.euZmarł nasz Przyjaciel...

Odszedł do Pana ksiądz prałat Henryk Jankowski. Znaliśmy go wcześniej jako wielką postać, która w historii Polski zapisała się złotymi zgłoskami - wielki Kapelan Solidarności. Życie dało nam się z nim spotkać w sierpniu 2007 roku na ślubie naszego przyjaciela, a także jak się okazało księdza prałata, też św. Pamięci Bronka Lisa. I wtedy dowiedzieliśmy się o sympatii jaką darzył Ksiądz Prałat Krzysztofa.

Niech spoczywa w spokoju...
Odszedł nasz przyjaciel...
Making of Danacol

Wspominaliśmy pod koniec roku, że szykujemy niespodziankę. Jeden z fanów zapytał: i gdzie ta niespodzianka? A ta niespodzianka przez ostatnie pół roku pojawiała się na ekranach telewizyjnych. Jest to reklama Danacolu, smacznego napoju mleczno-owocowego, który ma przy okazji uzdrowicielską moc, bo zwalcza cholesterol.

Kiedy we Włoszech w udany sposób zareklamował Danacol piosenkarz włoski z naszego pokolenia Little Tony polski oddział Danona, producenta napoju wpadł na pomysł zrobienia polskiej wersji z Krzysztofem Krawczykiem. Dlaczego się na to zgodziliśmy? Odpowiedź znajdziecie w filmie Making of Danacol, do którego podajemy link:


http://www.youtube.com/watch?v=D26Ns5UgsLo

Miłych wakacji i pamiętajcie o sondzie. No i pijcie Danacol!

Pozdrawiamy Andrzej Kosmala i Krzysztof Krawczyk


KONCERT
Plakat - Koncert - 20 lutego 2010
Archiwum:,Najnowsze,2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009,