Management: Andrzej Kosmala akosmala@onet.pl * * * Organizacja koncertów: Ewa Krawczyk ewakrawczyk1@onet.pl * * * Kierownictwo muzyczne: Ryszard Kniat ryszardkniat@onet.pl

Strona menedżera Krzysztofa Krawczyka,merytorycznie kompatybilna ze stroną www.krzysztofkrawczyk.eu


KRZYSZTOF KRAWCZYK WITA 50 ROK SWOJEJ KARIERY ARTYSTYCZNEJ W TELEWIZJI POLSKIEJ,NA KONCERCIE SYLWESTROWYM WE WROCŁAWIU!

Minęły Święta Bożego Narodzenia, kończy się w sumie niezły rok, bo każdy rok znaczony dla nas płytą to dobry rok.A w tym roku wydaliśmy dwa Polskie Songbooki. Zostało zrealizowane nasze marzenie o nagraniu najpiękniejszych polskich piosenek i to wcale nie własnych.
Ten Sylwester jest też szczególnie ważny bo jest przejściem do 50 roku drogi artystycznej Krzysztofa Krawczyka. Ten akt mieć będzie miejsce w naszym ukochanym Wrocławiu, na przepięknym Rynku, pod skrzydłami Telewizji Polskiej, pod którymi zrodziła się kiedyś,potem rozwijała i umacniała kariera Krzysztofa Krawczyka.Koncert nosi tytuł: "60 przebojów na 60 lecie Telewizji Polskiej".Krzysztof Krawczyk zaśpiewa swoje największe przeboje a koncert transmitować będzie Program Drugi Telewizji Polskiej i Telewizja Polonia.
Padnie podczas tego koncertu wiele życzeń, ale tą drogą internetową Krzysztof i jego współpracownicy życzą wiele szczęścia w roku 2013 i bądźmy tak jak dotychczas blisko siebie!
A dla Telewizji Polskiej szczególne podziękowania i życzenia pomyślności!


KRZYSZTOF KRAWCZYK Z MAŁŻONKĄ SKŁADAJĄ ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA


Pytanie na śniadanie

Tym razem w zaprzyjaźnionej z nami audycji TVP2 "Pytanie na śniadanie" Krzysztof Krawczyk wystąpił wraz z Ewą.Było o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia,o albumie świątecznym "Wesołych świąt z gwiazdkowych kart",wspomnienie konfliktu małżeńskiego podczas koncertu w Operze Poznańskiej w październiku 1994 roku oraz o przygotowaniach do Sylwestra we Wrocławiu TVP2 pod tytułem "60 przebojów na 60 lecie TVP". Wywiad poprowadzili jak zwykle błyskotliwie: Anna Popek i Tomasz Kamel. Poniżej foto migawki z iPhona Andrzeja Kosmali


Wiadomość z ostatniej chwili:
13 grudnia w Programie Pytanie na śniadanie w TVP 2 gośćmi będą: Ewa i Krzysztof Krawczyk.Zapraszamy po 9 rano.W programie opowieści o świętach,o Boxie płytowym świątecznym i premiera teledysku "Wesołych świąt z gwiazkowych kart".Będzie też występie sylwestrowym we Wrocławiu. ZapraszamyKRZYSZTOF KRAWCZYK

"WESOŁYCH ŚWIĄT Z GWIAZDKOWYCH KART"

PREMIERA SINGLA I TELEDYSKU PROMUJĄCYCH ŚWIĄTECZNY BOX


Nowy, trzypłytowy box zawiera największe przeboje polskiej muzyki w interpretacji Krzysztofa Krawczyka, oraz kolędy nagrane z udziałem Kapeli Góralskiej Marcina Pokusy.

Tytuły poszczególnych części to "Polski Songbook vol.1 - Dlaczego dziś nie pisze nikt takich piosenek?", "Polski Songbook vol.2 - Nasze pokolenie", oraz "Gore gwiazda Jezusowi - kolędy na góralską nutę".

Box świąteczny Krzysztofa Krawczyka wydajemy nie tylko dla niezdecydowanych którzy jeszcze nie kupili obu płyt z cyklu Polski Songbook, ale także dla tych którzy chcieliby z tych płyt uczynić najbliższym prezent świąteczny. Dodatkiem do tego zestawu będą kolędy na góralską nutę oraz specjalny bonus - piosenka świąteczna o tytule "Wesołych Świąt z Gwiazdkowych kart".

Piosenka ta będzie jednocześnie singlem radiowym i zostanie przedstawiona w formie teledysku.

Piosenka mówi o samotności w Święta Bożego Narodzenia i o nadziei, że za rok ta sytuacja się zmieni. A na razie przybliżają nas do siebie świąteczne kartki, które mknąc przez świat oplatają go świątecznym łańcuchem łez i słów.

Samotni możemy być jak wielu naszych Rodaków na emigracji, ale samotni bywają też ludzie przez splot wypadków we własnym kraju, we własnym środowisku. Taka samotność w tłumie.

Poprzedni teledysk mówił o zapomnianej nieco sztuce pisania listów z podróży, nowy nawiąże do wciąż jeszcze żywej tradycji pisania i wysyłania kartek na Święta Bożego Narodzenia.

Obwoluta tego płytowego świątecznego zestawu jest tak zaprojektowana, że może ona jednocześnie posłużyć jako kartka świąteczna czyli miejsce do złożenia życzeń.


BOX JUŻ W SPRZEDAŻY!


"Polski songbook vol.1":
1.Zawsze tam gdzie ty
2.Pamiętasz, była jesień
3.Nigdy więcej
4.Miłość swe humory ma
5.Do widzenia Teddy
6.A mnie jest szkoda lata
7.Nad Prosną
8.Zielono mi
9.Wspomnienie
10.Jej portret
11.Nie wierz nigdy kobiecie
12.Będziesz moją panią
13.Napiszę do ciebie dalekiej podróży
14.Nie płacz Ewka
15.Dlaczego dziś nie pisze nikt takich piosenek?

"Polski songbook vol.2":
1.Pokolenie
2.Sen o Warszawie
3.Gdzie się podziały tamte prywatki
4.Płoną góry, płoną lasy
5.Niedziela będzie dla nas
6.10 w skali Beauforta
7.Wieczór na dworcu w Kansas City
8.Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma
9.Powiedz stary gdzieś ty był
10.Historia jednej znajomości
11.W Arizonie
12.Gdy nam śpiewał Elvis Presley
13.Kiedy byłem małym chłopcem
14.Dwudziestolatki
15.Obok nas
16.Róbmy swoje

"Gore gwiazda Jezusowi _ kolędy na góralską nutę":
1.Gore gwiazda Jezusowi
2.A wczora z wieczora
3.Przybieżeli do Betlejem pasterze
4.Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły
5.Dzisiaj w Betlejem wesoła nowina
6.Bracia patrzcie jeno, jak niebo goreje
7.Hej, w dzień narodzenia Syna Jedynego
8.Do szopy, hej pasterze
9.Tryumfy Króla Niebieskiego
10.Pójdźmy wszyscy do stajenki
11.Wesołych Świąt z gwiazdkowych kart (bonus)

www.krzysztofkrawczyk.eu
www.emimusic.pl
Wstrzymaliśmy oddech z pytaniem czy spodoba Wam się prezent w postaci Boxu Świątecznego zatytułowanego "Wesołych Świąt z gwiazdkowych kart"? Poniżej reklama,bo reklama jest dźwignią...

Przyjaciele!
Pracujemy i czekamy na Wasze jak zawsze życzliwe wsparcie!
Już w najbliższą sobotę i w nocy z soboty na niedzielę (oczywiście na drugiej półkuli proszę doliczyć czas) w TVPolonia Krzysztof Krawczyk w Programie "Pamiętaj o mnie " Doroty Szpetkowskiej. 3 razy: emisja w sobotę 24 listopada o godz.12.10 i 21.40 oraz w nocy o 3.25

Nasze plany na najbliższy czas:
29 listopada kręcimy reklamówkę Sylwestra w TVP2
6 grudnia kręcimy kolędy dla Polsatu z Góralami Marcina Pokusy w Katedrze w Kielcach
W Sylwestra Krzystof Krawczyk występuje w Sylwestrowym Koncercie z okazji 60 lecia Telewizji Polskiej we Wrocławiu,w programie największe przeboje.Zapraszamy!

hr style="color: #555;"/>

Krzysztof Krawczyk
"Wesołych Świąt z gwiazdkowych kart polski songbook i kolędy"

Wyjątkowy, świąteczny box zawierający największe przeboje polskiej muzyki w interpretacji Krzysztofa Krawczyka, oraz kolędy nagrane z udziałem Kapeli Góralskiej Marcina Pokusy.

BOX 3CD
Premiera: 6.11.2012


Tytuły poszczególnych części to "Polski Songbook vol.1 - Dlaczego dziś nie pisze nikt takich piosenek?", Polski Songbook vol.2-Nasze pokolenie", oraz "Gore gwiazda Jezusowi-kolędy na góralską nutę". Album świąteczny Krzysztofa Krawczyka wydajemy nie tylko dla niezdecydowanych, którzy jeszcze nie kupili obu płyt z cyklu Polski Songbook, ale także dla tych,którzy chcieliby z tych płyt uczynić najbliższym prezent świąteczny. Dodatkiem do tego zestawu będą kolędy na góralską nutę oraz specjalny bonus,piosenka świąteczna, która jest tytułem całego zestawu: Wesołych Świąt z gwiazdkowych kart.

Wesołych Świąt z gwiazdkowych kart będzie jednocześnie singlem radiowym i zostanie przedstawiona również w formie teledysku. Piosenka mówi o samotności w Święta Bożego Narodzenia i o nadziei, że za rok ta sytuacja się zmieni. A na razie przybliżają nas do siebie świąteczne kartki, które mknąc przez przez świat oplatają go świątecznym łańcuchem łez i słów. Samotni możemy być jak wielu naszych Rodaków na emigracji, ale samotni bywają też ludzie przez splot wypadków we własnym kraju,we własnym środowisku.Taka samotność w tłumie.
Poprzedni teledysk mówił o zapomnianej nieco sztuce pisania listów z podróży, ten nawiązuje do wciąż jeszcze żywej tradycji pisania i wysyłania kartek na Święta Bożego Narodzenia.
Obwoluta tego płytowego świątecznego zestawu jest tak zaprojektowana,że może ona jednocześnie posłużyć jako kartka świąteczna czyli miejsce do złożenia życzeń.
Promocja Polskiego SongbookuNA CZACIE Z KRZYSZTOFEM KRAWCZYKIEM W DZIEŃ DOBRY TVN


Bezpośredni link do strony z czatem

DRODZY PRZYJACIELE! W DNIU PREMIERY POLSKIEGO SONGBOOKU MÓWI DO WAS KRZYSZTOF KRAWCZYKŻEGNAMY WALDEMARA KOCONIA

Niestety Zegarmistrz Światła Purpurowy przerzedza nasze szeregi.Zmarł Waldemar Kocoń, mój Przyjaciel z czasów amerykańskiej emigracji. Artysta, Człowiek, Przyjaciel niezwykle pogodny.W życiu zawsze miał uśmiechniętą twarz,mimo że tak jak ja poznał trudy emigracji. Na scenie wspaniały wokalista i może jeszcze większy aktor. Jeszcze jeden z moich Przyjaciół,którym muszę powiedzieć: nie mówię żegnaj lecz do widzenia. Waldku, niech Cię Pan Bóg ma w swojej opiece.

Krzysztof Krawczyk z żoną, rodziną i współpracownikami

Na zdjęciu z sierpnia 1991 roku, w Chicago za kulisami koncertu dobroczynnego Fundacji: Dar Serca,od lewej: Andrzej Kosmala, Krzysztof Krawczyk, Jola Jaszkowska, Waldemar Kocoń, Ewa Krawczyk, Czesław Niemen, Andrzej Zieliński, Zbigniew Wodecki oraz dwoje podopiecznych Fundacji
JUŻ WE WTOREK,18 WRZEŚNIA PREMIERA WYDAWNICTWA POLSKI SONGBOOK!!!!
66 URODZINY KRZYSZTOFA KRAWCZYKA

8 września 66 lat temu z ojca Januarego i mamy Lucyny przyszedł na świat KRZYSZTOF KRAWCZYK.
Urodziny Krzysztof spędzi w budynku,w którym zrodziła się jego kariera- W TELEWIZJI POLSKIEJ na Ul.Woronicza podczas dnia Otwartego Telewizji na zaproszenie Telewizji Polonia.Zapraszamy około godziny 16.30.W programie wywiad,premiera teledysku "Napiszę do ciebie z dalekiej podróży",składanie autografów.
Lubimy występować w TVP Polonia bo mamy kontakt z Polakami na całym świecie.
Na zdjęciu Krzysztof w Studio TV Polonia w 2010.

KRZYSZTOF KRAWCZYK PISZE Z DALEKIEJ PODRÓŻY

We właśnie opublikowanym nowym wideoklipie Krzysztof Krawczyk wraca w znajome, ale dawno niewidziane strony. Malownicze miejsca z przeszłości przywołują piękne wspomnienia. Zapraszamy do odbycia tej sentymentalnej podróży wspólnie z Krzysztofem Krawczykiem. Kliknij poniżej, aby obejrzeć teledysk do utworu "Napiszę do Ciebie z dalekiej podróży". Piosenkę oryginalnie wykonał Henryk Fabian. Słowa napisał Janusz Kondratowicz, a muzykę skomponował Andrzej Korzyński.

Kliknij poniżej, aby obejrzeć relację z planu teledysku:


Piosenka promuje nowy, dwuczęściowy album zawierający największe przeboje polskiej muzyki w interpretacji Krzysztofa Krawczyka już 18 września!
Tytuły poszczególnych części to "Polski Songbook vol.1 - Dlaczego dziś nie pisze nikt takich piosenek?" oraz "Polski Songbook vol.2 - Nasze pokolenie".
Premiera pierwszego singla i teledysku "Napiszę do Ciebie z dalekiej podróży" już 27 sierpnia! Relacja z planu teledysku zostanie opublikowana 20 sierpnia!

Agnieszka Osiecka, Kombi, Lady Pank, Skaldowie, Czerwone Gitary, Niebiesko Czarni, Czerwono Czarni, Krzysztof Klenczon, Wojciech Młynarski, Starsi Panowie, Perfekt, Bogusław Mec, Zbigniew Kurtycz, Jerzy Połomski, Marek Grechuta, Piotr Szczepanik, Tadeusz Nalepa, Czesław Niemen. To tylko kilku najznamienitszych wykonawców, których utwory na stałe zapisały się w historii polskiej piosenki, wychodząc poza klasyczny, muzyczny walor. Dziś inna legenda polskiej muzyki - Krzysztof Krawczyk - bierze je na warsztat, prezentując polskiej publiczności w zupełnie nowych, niezwykłych wersjach. Również publiczności młodszej, dla której niejedna piosenka będzie odkryciem.

CO MÓWI O PROJEKCIE ANDRZEJ KOSMALA, MENEDŻER I PRODUCENT KRZYSZTOFA KRAWCZYKA?
Dlaczego dziś nie pisze nikt takich piosenek Czy świat się zmienił i aż tak zmienili się ludzie?(Z piosenki tytułowej wydawnictwa)
Chęć nagrania takiej płyty, a nawet serii płyt, towarzyszyła naszej współpracy od zawsze, czyli od 38 lat. Ja, jak menedżer i producent Krzysztofa Krawczyka, i on, niespokojny duch piosenkarza z krainy gwiazd, wciąż byliśmy nastawieni na wyszukiwanie nowych piosenek.

Z latami znaczonymi sukcesami czynność ta stawała się coraz bardziej mozolna, bo przecież publiczność oczekiwała czegoś nowego, świeżego i lepszego. Można konkurować z innymi, najtrudniej jednak przeskoczyć samego siebie. I wtedy często z zazdrością spoglądaliśmy na dorobek innych twórców i wykonawców tworzących piosenki, które układały się w kanon polskiej piosenki. I wzdychając do marzeń mówiliśmy sobie, że nagramy kiedyś te piosenki. I stało się to u progu jubileuszu 50-lecia drogi artystycznej Krzysztofa Krawczyka. Po 104 płytach przyszła kolej na płyty z numerami 105 i 106 zawierające w interpretacji Krzysztofa Krawczyka najpiękniejsze naszym zdaniem polskie piosenki. Słuchając ich przemienialiśmy się z ludzi branży rozrywkowej w normalnych odbiorców piosenek.
Polski Songbook Vol.1 nawiązuje do romantycznego, klasycyzującego nurtu polskiej piosenki. Polski Songbook Vol.2 jest odbiciem nurtu lat sześćdziesiątych, czyli tzw. big beatu, jak mówiono w Polsce o rock and rollu.
ANDRZEJ KOSMALA

Tracklista "Polski songbook vol.1":
1. Zawsze tam gdzie ty
2. Pamiętasz, była jesień
3. Nigdy więcej
4. Miłość swe humory ma
5. Do widzenia Teddy
6. A mnie jest szkoda lata
7. Nad Prosną
8. Zielono mi
9. Wspomnienie
10. Jej portret
11. Nie wierz nigdy kobiecie
12. Będziesz moją panią
13. Napiszę do ciebie z dalekiej podróży
14. Nie płacz Ewka
15. Dlaczego dziś nie pisze nikt takich piosenek?

CO MÓWI O PROJEKCIE KRZYSZTOF KRAWCZYK?

Każde pokolenie ma własny czas Każde pokolenie chce zmieniać świat Każde pokolenie odejdzie w cień A nasze? Nie!(Z piosenki "Pokolenie" zespołu Kombi)
Niewątpliwie moi Koledzy z zespołu Kombi mają rację śpiewając te słowa już współcześnie. Dlatego tę piosenkę zaproponowałem do repertuaru płyty, na której nagrałem piosenki zrodzone na fali muzyki lat sześćdziesiątych. Wspólnie też należymy z Grześkiem Skawińskim do pokolenia szczególnego, które wchodząc w wiek dojrzewania zostało porwane przez rewolucje muzyczną tamtych lat.

Jej treścią był rock and roll, a symbolami do dziś pozostają Elvis Presley i The Beatles. Żelazna kurtyna z jej symbolem berlińskim murem nie była w stanie oddzielić nas od powiewu tej porywającej muzyki. Dzięki niej nasze pokolenie poczuło się wolne i kreatywne. Nie uległo głupawej propagandzie ustroju, tak zwanej sprawiedliwości społecznej. Chwyciliśmy za gitary, zakładaliśmy zespoły. Nagrywając po latach, w swojej interpretacji, największe polskie przeboje, postawiłem pomysłodawcy projektu, mojemu przyjacielowi i menedżerowi od 38 lat Andrzejowi Kosmali jeden warunek: muszą być także piosenki zrodzone na fali tamtej rewolucji muzycznej, piosenki, których zazdrościłem moim kolegom. I nie myślałem nigdy, ze kiedyś będę mógł je także nagrać. Taki zestaw piosenek dopełnia obrazu historii polskiej piosenki.
KRZYSZTOF KRAWCZYK

Tracklista "Polski songbook vol.2":
1. Pokolenie
2. Sen o Warszawie
3. Gdzie się podziały tamte prywatki
4. Płoną góry, płoną lasy
5. Niedziela będzie dla nas
6. 10 w skali Beauforta
7. Wieczór na dworcu w Kansas City
8. Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma
9. Powiedz stary gdzieś ty był
10. Historia jednej znajomości
11. W Arizonie
12. Gdy nam śpiewał Elvis Presley
13. Kiedy byłem małym chłopcem
14. Dwudziestolatki
15. Obok nas
16. Róbmy swoje

www.krzysztofkrawczyk.eu
www.emimusic.plPRACE NAD WYDAWNICTWEM PŁYTOWYM POLSKI SONGBOOK

Nie tylko koncerty wypełniają letnie dni Krzysztofowi Krawczykowi i jego otoczeniu. Przygotowania do zapowiadanej już na tych stronach premiery albumu składającego się z dwóch oddzielnych płyt pod hasłem: Polski Songbook vol.1 i vol.2 są coraz intensywniejsze.
W Kraskowie niedaleko Wrocłwia (gmina Marcinowice) w parku wokół pięknego zabytkowego pałacu powstał teledysk, sesja zdjęciowa i film o kulisach produkcji z cyklu "Making of..."
Reżyserem teledysku jest Dariusz Szermanowicz a producentem jego firma Grupa 13.
Płyty z cyklu Polski Songbook wydaje EMI Poland.Akcja promocyjna startuje 20 sierpnia filmem "Making of Krzysztof Krawczyk".Znajdziecie ten film na You Tube i Vimeo, stronie EMI Music oraz link także na naszej stronie.
27 sierpnia premiera teledysku, który powstał do piosenki promującej wydawnictwo: "Napiszę do ciebie z dalekiej podróży".Znajdziecie ten teledysk także na naszej stronie.v Premiera płyt przewidziana jest na 18 września, natomiast 22 września premiera estradowa piosenki "Napiszę do ciebie z dalekiej podróży" podczas koncertu jubileuszowego Radia Złote Przeboje,gdzie Krzysztof będzie gwiazdą wieczoru.Koncert odbędzie się w Warszawie na Torwarze.
Niebawem następne informacje dotyczące płyt Krzysztofa Krawczyka z największymi polskimi przebojami.31 wspaniałych nagrań! A na razie propoponujemy fotoreportaż z planu, którego autorem jest Ryszard Kniat.
List od fanów po koncercie w Rewalu

Szanowny Panie Krzysztofie!


Mieliśmy zaszczyt być na Pana koncercie w Rewalu. Jesteśmy jeszcze do dziś pod Pana wrażeniem. Było to dla nas wspaniałe spotkanie z Panem, a co za tym idzie z naszymi wspomnieniami, z naszą młodością.
Dziękujemy serdecznie za piękny wieczór, pełen wrażeń i radosnych emocji.
Mamy nadzieje, że to nie nasze ostatnie spotkanie.
Przesyłamy na Pana ręce kilka zdjęc z tej niezapomnianej imprezy.
Pozdrawiamy gorąco Pana i Pański zespół wraz z małżonką i życzymy wszelkiej pomyślności, a przede wszystkim dużo zdrowia.
Henryka i Paweł Knapikowie z synem Martinem.
PAROSTATKIEM W PIĘKNY REJS

Jak co roku Krzysztof Krawczyk koncertuje na polskim wybrzeżu. Koncerty odbywają w wakacyjnych, popularnych miejscowościach między innymi w Międzyzdrojach, Świnoujściu, Rewalu, Międzywodziu, Kołobrzegu...
Warunki często wakacyjne, żeby nie powiedzieć campingowe, ale Artysta łączy te koncerty z wdychaniem jodu produkowanego obficie przez Bałtyk a tak zdrowotnie oddziaływająco na struny głosowe piosenkarza.No i przede wszystkim na wybrzeżu przebywa przekrój polskiej publiczności z różnych zakątków kraju oraz z zagranicy. Jak się okazuje w większości fanów Krzysztofa Krawczyka. Koncerty przechodzą znakomicie, a potem pada niezmienne pytanie: a kiedy Pan zawita do nas? Jak mnie zaprosicie spokojnie odpowiada Krzysztof. Z doświadczenia wiemy, że taka jest kolejność zdarzeń, ludzie wracają do swoich środowisk i opowiadają o koncercie.To najlepsza,bo naturalna promocja i z doświadczenia wiemy, że skutkuje potem zaproszeniami na koncerty przez cały rok, z różnych rejonów kraju.
Poniżej foto migawki z koncertów w Rewalu i Międzyzdrojach nadesłane przez Pana Janusza Skwarę.Prosimy o podanie adresu byśmy mogli wysłać prezent w postaci książki "Życie jak wino".Czekamy na następne fotorelacje z koncertów Krzysztofa Krawczyka.
Lato z radiem - występy Krzysztofa Krawczyka w Tarnobrzegu i Jaśle

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych występ Krzysztofa Krawczyka w ramach koncertów Lata z radiem w Tarnobrzegu i Jaśle były niezwykle udane!
Prezentujemy kilka migawek foto z tych koncertów.Na nich:publiczność,artysta i nasz przyjaciel od lat redaktor Roman Czejarek z Ryśkiem Kniatem-kierownikiem muzycznym ekipy Krawczyka i multinstrumentalistą zespołu Krystof Family- Romkiem Suchanem.Lato z radiem to ty i ja-to nasze hasło od lat i na lata następne!!!!!


KRZYSZTOF KRAWCZYK W LECIE Z RADIEM

Lato z radiem to nasza ulubiona audycja muzyczna, w której Krzysztof Krawczyk wielokrotnie występował.To w tej audycji zostały wylansowane takie przeboje Krzysztofa jak: Rysunek na szkle, Byle było tak,Parostatek Jak minął dzień,Pamiętam ciebie z tamtych lat,Mój przyjacielu,Ostatni raz zatańczysz ze mną,Gdy nam śpiewał Elvis Presley,Bo jesteś ty. Kiedy W Lecie z radiem cała Polska gotowała zupę w takim wielkim garze napisaliśmy i nagraliśmy piosenkę Wielkie gotowanie. Występowaliśmy też na większości koncertów Lata z radiem.Nasze piosenki znalazły się na kilku płytach Lata z radiem. Nagraliśmy także specjalną tytułową piosenkę do melodii samego Julio Iglesiasa Lato z radiem to ty to ja. W tym tygodniu codziennie Krzysztof z przyjaciółmi i współpracownikami opowiada historię swojej kariery.A w przyszłym roku droga ta trwać będzie już 50 lat. Słuchamy wspomnien Krawczyka codziennie o 11.30 na antenie Polskiego Radia Program I Natomiast w najbliższą sobotę można posłuchać Krawczyka z zespołem w Tarnobrzegu o godz.19.50 a w niedzielę w Jaśle także o 19.50 Zapraszamy!Więcej znajdzieciecie w poniższym linku do Lata z radiem


Koncerty - Lato 2012

Krzysztof Krawczyk wyruszył w letnią trasę koncertową. Jest to czas niezwykle ciężkiej pracy a jednocześnie niezwykle satysfakcjonującego spotkania z tysiącami fanów. Wielu z nich pisze nam o wyniesionych wrażeniach artystycznych, ale też często dostajemy zdjęcia. To nas zainspirowało do ich prezentacji na naszej stronie internetowej. Autorzy publikowanych zdjęć otrzymają książkę "Życie jak wino" z autografem Krzysztofa Krawczyka.
Dziś kilka zdjęć, które przysłał nam Pan Marcin Zerek z Dni Cybinki. Dziękujemy!

KRZYSZTOF KRAWCZYK I JEGO POLSKI SONGBOOK

Nowy, dwuczęściowy album zawierający największe przeboje polskiej muzyki w interpretacji Krzysztofa Krawczyka już tej jesieni! Premiera pierwszego singla i teledysku już w sierpniu!

Agnieszka Osiecka, Kombi, Lady Pank, Skaldowie, Czerwone Gitary, Niebiesko Czarni, Czerwono Czarni, Krzysztof Klenczon, Wojciech Młynarski, Starsi Panowie, Perfekt, Bogusław Mec, Zbigniew Kurtycz, Jerzy Połomski, Marek Grechuta, Piotr Szczepanik, Tadeusz Nalepa, Czesław Niemen. To tylko kilka najznamienitszych wykonawców, których utwory na stałe zapisały się w historii polskiej piosenki, wychodząc poza klasyczny, muzyczny walor. Dziś inna legenda polskiej muzyki - Krzysztof Krawczyk - bierze je na warsztat, prezentując polskiej publiczności w zupełnie nowych, niezwykłych wersjach. Również publiczności młodszej, dla której niejedna piosenka będzie odkryciem.

CO MÓWI O PROJEKCIE ANDRZEJ KOSMALA, MENEDŻER I PRODUCENT KRZYSZTOFA KRAWCZYKA?

Dlaczego dziś nie pisze nikt takich piosenek
Czy świat się zmienił i aż tak zmienili się ludzie?
(Z piosenki tytułowej wydawnictwa)

Chęć nagrania takiej płyty, a nawet serii płyt, towarzyszyła naszej współpracy od zawsze, czyli od 38 lat. Ja, jak menedżer i producent Krzysztofa Krawczyka, i on, niespokojny duch piosenkarza z krainy gwiazd, wciąż byliśmy nastawieni na wyszukiwanie nowych piosenek. Z latami znaczonymi sukcesami czynność ta stawała się coraz bardziej mozolna, bo przecież publiczność oczekiwała czegoś nowego, świeżego i lepszego. Można konkurować z innymi, najtrudniej jednak przeskoczyć samego siebie. I wtedy często z zazdrością spoglądaliśmy na dorobek innych twórców i wykonawców tworzących piosenki, które układały się w kanon polskiej piosenki. I wzdychając do marzeń mówiliśmy sobie, że nagramy kiedyś te piosenki. I stało się to u progu jubileuszu 50-lecia drogi artystycznej Krzysztofa Krawczyka. Po 104 płytach przyszła kolej na płyty z numerami 105 i 106 zawierające w interpretacji Krzysztofa Krawczyka najpiękniejsze naszym zdaniem polskie piosenki. Słuchając ich przemienialiśmy się z ludzi branży rozrywkowej w normalnych odbiorców piosenek.
Polski Songbook Vol.1 nawiązuje do romantycznego, klasycyzującego nurtu polskiej piosenki. Polski Songbook Vol.2 jest odbiciem nurtu lat sześćdziesiątych, czyli tzw. big beatu, jak mówiono w Polsce o rock and rollu.
ANDRZEJ KOSMALA

CO MÓWI O PROJEKCIE KRZYSZTOF KRAWCZYK?

Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmieniać świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze? Nie!
(Z piosenki "Pokolenie" zespołu Kombi)

Niewątpliwie moi Koledzy z zespołu Kombi mają rację śpiewając te słowa już współcześnie. Dlatego tę piosenkę zaproponowałem do repertuaru płyty, na której nagrałem piosenki zrodzone na fali muzyki lat sześćdziesiątych. Wspólnie też należymy z Grześkiem Skawińskim do pokolenia szczególnego, które wchodząc w wiek dojrzewania zostało porwane przez rewolucje muzyczną tamtych lat. Jej treścią był rock and roll, a symbolami do dziś pozostają Elvis Presley i The Beatles. Żelazna kurtyna z jej symbolem berlińskim murem nie była w stanie oddzielić nas od powiewu tej porywającej muzyki. Dzięki niej nasze pokolenie poczuło się wolne i kreatywne. Nie uległo głupawej propagandzie ustroju, tak zwanej sprawiedliwości społecznej. Chwyciliśmy za gitary, zakładaliśmy zespoły. Nagrywając po latach, w swojej interpretacji, największe polskie przeboje, postawiłem pomysłodawcy projektu, mojemu przyjacielowi i menedżerowi od 38 lat Andrzejowi Kosmali jeden warunek: muszą być także piosenki zrodzone na fali tamtej rewolucji muzycznej, piosenki, których zazdrościłem moim kolegom. I nie myślałem nigdy, ze kiedyś będę mógł je także nagrać. Taki zestaw piosenek dopełnia obrazu historii polskiej piosenki.
KRZYSZTOF KRAWCZYK

Radosnego Alleluja! Chrystus Zmartwychwstał!

Moi Drodzy Przyjaciele!

W tych smutnych dniach Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego chciałbym Wam złożyć życzenia Radosnych Świąt Zmartwychwstania Chrystusowego. Po smutku Wielkiego Tygodnia nastaje radość Wielkiej Nocy, a krzyż pozostaje nie tylko symbolem cierpienia i śmierci, ale i nadziei na życie wieczne.

Chciałbym Wam polecić w tych podniosłych dniach płytę mojego Przyjaciela, Przyjaciela mojej Rodziny i moich Przyjaciół i Współpracowników Biskupa Antoniego Długosza zatytułowaną "Europo nie możesz żyć bez Boga".Piosenkę tytułowa mam zaszczyt śpiewać z Biskupem Antonim, który we wstępie do płyty napisał: "Piosenki,które zostały zamieszczone na tej płycie, niech będą moim i ich Twórców skromnym wkładem w dobrze pojętą Nową Ewangelizację". Bardzo trafnie napisał w recenzji płyty ksiądz Adam Boniecki na łamach Tygodnika Powszechnego: "Sądzę,że są, bo tańczący biskup przemawia(słowem, piosenką, tańcem) z głębi przekonania. "Gwiazdor" jest przed kamerami i bez kamer sobą. Jest odważny, bo żeby złamać konwencję pokazywania się w mediach (śmiertelnie poważnego) biskupa, trzeba odwagi. Nie tyle poucza, co dzieli się własnym, głębokim przekonaniem."

Chcę jeszcze dodać polecając te płytę wydaną przez Edycję Świętego Pawła , że także Biskupowi Antoniemu towarzyszy Eleni i Siewcy z Lednicy. Krzysztof Krawczyk
GRANICE KARIERY

W domu Krzysztofa Krawczyka w Grotnikach znany dziennikarz śledczy Sylwester Latkowski podjął się śledzenia karier i granic, na które one napotykały. W Grotnikach został nakrecony odcinek poświęcony karierze Krzysztofa Krawczyka. W innych miejscach powstały programy na temat aktora Henryka Gołębiewskiego, prokurator Barbary Piwnik, aktora i dziennikarza Bronisława Cieślaka, detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, piosenkarza Michała Wiśniewskiego. Program nakręcony w bardzo miłej atmosferze będzie emitowany w stacji Polsat Play 11 kwietnia o godz.21.30 Powyżej zdjęcia utrwalone podczas realizacji programu. Tym większe zdziwienie budzi tekst zapowiadający program,że jest on poświęcony ludziom, których kariery nagle się załamały. Krzysztof Krawczyk z bagażem życiowych doswiadczeń i zdobywaniem nowych co jest normalne wraz z długością życia, nie ma najmniejszego powodu czuć sie


osobą przegraną i nic mu sie nie załamało, co mozna śledzic choćby na tych stronach. Nagrywamy nowe płyty, mamy swoje plany a to,że nie ma nas codziennie we wszystkich telewizjach, nie bierzemy udziału w losowaniu Toto Lotka i nie będziemy podczas Euro wzywać do boju tych przywiędłych orłów to nasz wybór. Nie będziemy też uganiać się po salach sądowych z pseudodziennikarkami kolorowych gazetek .Krzysztof Krawczyk i jego zwolennicy mają poczucie własnej wartości, wartości człowieka, który w przyszłym roku będzie obchodził 50 lecie swojej drogi artystycznej. Życzymy Polsatowi Play, całemu Polsatowi i Sylwestrowi Latkowskiemu tak długiej drogi pełnej sukcesów. Sytuacji, w której człowiek ściga się już głównie z własnym dorobkiem. A było tak miło... Na zdjęciach podczas programu...


Muzyka mojego życia czyli weekend 4 i 5 lutego w Radiu Złote Przeboje


W weekend 4 i 5 lutego gwiazdą Radia Złote Przeboje będzie Krzysztof Krawczyk. W sobotę o godz.10 do audycji "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?" zaprasza Marzena Rogalska. Będziecie Państwo świadkami pasjonującej rozmowy o życiu i muzyce. A potem będzie Wam Krzysztof towarzyszył przez 2 doby na antenie Radia Złote Przeboje! Krzysztof Krawczyk nagrał ostatnio album największych polskich przebojów pt." Dlaczego dziś nie pisze nikt takich piosenek?"Radio Złote Przeboje będą głównym sponsorem medialnym tego albumu a Krzysztof Krawczyk jednym z głównych uczestników akcji Radia Złote Przeboje pt."Muzyka mojego życia". Tak więc Krzysztof Krawczyk na antenie Radia Złote Przeboje w najbliższy weekend i nie tylko ... Do usłyszenia!
ŻEGNAJ IRENO!

Była motylem polskiej piosenki, nie tylko kiedy śpiewała: motylem jestem. Zwiewna,radosna,serdeczna,czuła... Spotykaliśmy się na trasach koncertowych, festiwalach, podczas programów telewizyjnych. Zaznała emigracji w USA,ale jak tylko mogła wracała do Polski , do swojej publiczności.

Krzysztof Krawczyk: spotykałem ją w Ameryce częściej niż w Polsce. Dwa razy odwiedziła mnie w Las Vegas. To ona przywiozła mi gdzieś około 1993 roku wiadomość o tym jak Polska staje się normalnym, wolnym krajem i jak warto tam właśnie pracować, bo tam jest nasza publiczność.To właściwie jej słowa o nowej Polsce przekonały mnie do kolejnego powrotu do mojej Ojczyzny...

Andrzej Kosmala: Wspominasz o tym w naszej książce" Życie jak wino".Zadzwoniła do Ciebie ze słowami: Krzysiu wiesz,że tam zarobić 1000 dolarów to nie jest żaden problem.A w Ameryce to był problem bo wiązał się z pokonywaniem wielkich odległości.Kiedy w 1994 roku w listopadzie już w Polsce,w Poznaniu, w Teatrze Wielkim organizowaliśmy Twój benefis zaprosiliśmy Irenę i zaśpiewaliście duet "Wymyśliłam cię"... Ze sceny powiało paryskim wdziękiem...

Krzysztof Krawczyk: występowaliśmy już wcześniej w tej piosence dla publiczności polonijnej. Była na scenie tak jak w życiu niezwykle urokliwą kobietą. Motylem, który unosi się nad kawiarenką... Do widzenia Ireno!


Jaka to melodia?

Program rozrywkowy Telewizji Polskiej "Jaka to melodia" emitowany w Programie 1, prowadzony przez Roberta Janowskiego należy do naszych ulubionych.Zresztą nie tylko naszych skoro posiada rekordową publiczność. Dlatego zawsze z entuzjazmem odpowiadamy pozytywnie na propozycję występu Krzysztofa w tym programie często kierowane przez autorów. W ubiegłym tygodniu Krzysztof wystąpił w konkursowej części programu w niezwykle trudnej konkurencji bo z Marylą Rodowicz i Danielem Olbrychskim. Dwa dni później zarejestrował 6 piosenek. Jedna z nich to duet z Danielem Olbrychskim "Z kobietami to różnie bywało" a także znane polskie przeboje sprzed lat nagrane ostatnio na album, który ukaże się wiosną pod dużo mówiącym tytułem: "Dlaczego dziś nie pisze nikt takich piosenek?". Wśród zarejestrowanych przebojów są takie jak: "Dwudziestolatki", "Niedziela będzie dla nas","W Arizonie"... W najbliższą niedzielę o godz. 18.25 zapraszamy do obejrzenia programu "Jaka to melodia" z udziałem Maryli Rodowicz,Daniela Olbrychskiego i Krzysztofa Krawczyka.Poniżej kilka migawek zdjęciowych ze studia "Jaka to melodia".Oczywiście zdjęcia z konkursu przy stanie 0-0-0. Wynik końcowy poznacie w najbliższą niedzielę..


Archiwum:,Najnowsze, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009,