Management: Andrzej Kosmala akosmala@onet.pl * * * Organizacja koncertów: Ewa Krawczyk ewakrawczyk1@onet.pl * * * Kierownictwo muzyczne: Ryszard Kniat ryszardkniat@onet.pl

Oficjalna premiera teledysku Krzysztofa Krawczyka promującego płytę "Wiecznie młody" z piosenkami Boba Dylana.Płyta, na którą czekacie! Premiera 10 listopada!

KRZYSZTOF KRAWCZYK
TYTUŁ: WIECZNIE MŁODY. Piosenki Boba Dylana.
     Zaskoczenie, a zarazem konsekwencja. Krzysztof Krawczyk wykonuje tylko najlepsze piosenki, a jego własny repertuar wzbogaca klasyka muzyki popularnej, czy będą to ponadczasowe polskie przeboje, czy na przykład utwory Leonarda Cohena. Ten wiecznie młody artysta już dawno planował nagranie albumu z piosenkami mistrza, Boba Dylana. Niedawnego noblisty, chociaż to tylko zbieg okoliczności _ Krzysztof Krawczyk planował tę płytę od co najmniej kilku lat. Bo, jak sam powiedział polski piosenkarz, w utworach Boba Dylana odnajduje jednocześnie "tajemnicę i prawdę".
     "Dylan zawsze śpiewa o człowieku" - powiedział Krzysztof Krawczyk. "Nie przestaje mnie fascynować, jak wiele o nas wie. Potrafi wcielać się w różne role, ale jest także niezwykłym obserwatorem. Ktoś powiedział, że Szekspir wiedział wszystko o człowieku. Nie jestem pewien, czy Dylan wie wszystko, jednak nie jest to porównanie na wyrost. On sam jest człowiekiem zamkniętym, natomiast innych opisuje tak, jakby nie mieli przed nim tajemnic. Wyjątkowo pięknie opisuje też kobiety...
     Piosenkarz zaprosił do współpracy dwie osoby kluczowe do powstania projektu. Pierwszą z nich jest Daniel Wyszogrodzki, tłumacz i znawca twórczości Dylana. Drugą - Wiesław Wolnik, aranżer i muzyk, odpowiedzialny za brzmienie albumu (jego dziełem jest płyta "Tańcz mnie po miłości kres" z utworami Leonarda Cohena). Zarówno tłumacz, jak i aranżer asystowali piosenkarzowi w wyborze repertuaru.
     Na płycie znalazły się m.in. słynny protest-song "Odpowiedź zna wiatr", popularny przebój country "Będę twój dzisiaj wieczorem" i piosenka "Jakbym pukał do nieba drzwi", pochodząca z legendarnego westernu "Pat Garrett & Billy the Kid". Poza tym znajdziemy na niej wiele piosenek o miłości, chociaż nigdy nie są one jednoznaczne i zawsze pisane z innego punktu widzenia, np. "Tak długo czeka jutro", "Być z tobą sam na sam" i "Czy zmarnować miłość chcesz". Jednak z bogatego dorobku Boba Dylana wybrano także utwory znacząco odbiegające od miłosnych ballad, jak filozoficzny duet "Och, siostro", religijne wyznanie wiary "Wierzę w ciebie", albo też najbardziej enigmatyczną piosenkę tego autora "Wolny będę znów", zarazem jedną z najbardziej znanych, nagrywaną przez dziesiątki artystów.
     Tytuł albumowi nadał pokoleniowy manifest "Wiecznie młody". Krzysztof Krawczyk utożsamia się z jego przesłaniem, bo zarówno on sam, jak i Bob Dylan należą do tzw. generacji rock`n`rolla. Jak widać choćby po Rolling Stonesach jest to ekipa nie do zdarcia, po prostu wiecznie młoda. To także słychać!
TRACKLISTA
01. ODPOWIEDŹ ZNA WIATR Blowin_ In The Wind
Publisher: Special Rider Music / SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
02. BĘDĘ TWÓJ DZISIAJ WIECZOREM I_ll Be Your Baby Tonight
Publisher: Dwarf Music / SM SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
03. WIECZNIE MŁODY Forever Young
Publisher: Ram_s Horn Music / SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
04. TAK DŁUGO CZEKA JUTRO Tomorrow Is A Long Time
Publisher: Special Rider Music / SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
05. O PORANEK ZA DALEKO One Too Many Mornings
Publisher: Special Rider Music / SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
06. BYĆ Z TOBĄ SAM NA SAM To Be Alone With You
Publisher: Big Sky Music / SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
07. OCH, SIOSTRO Oh, Sister
Publisher: Ram_s Horn Music / Jackelope Publishing Co. Inc. /
SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
08. TO NIE JA, SKARBIE It Ain_t Me, Babe
Publisher: Special Rider Music / SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
09. CZY ZMARNOWAĆ MIŁOŚĆ CHCESZ Is Your Love In Vain
Publisher: Special Rider Music / SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
10. WIERZĘ W CIEBIE I Believe In You
Publisher: Special Rider Music / SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
11. WOLNY BĘDĘ ZNÓW I Shall Be Released
Publisher: Dwarf Music / SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
12. JAKBYM PUKAŁ DO NIEBA DRZWI Knockin_ On Heaven_s Door
Publisher: Ram_s Horn Music / SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
Wszystkie piosenki: Bob Dylan, tłumaczenie Daniel Wyszogrodzki
Aranżacje i kierownictwo muzyczne: Wiesław Wolnik
Producenci nagrań: Andrzej Kosmala i Ryszard Kniat
Płyta nagrana w K & K Studio
Wydawca: Sony Music

W kwestii Sylwestra w Zakopanem to gramy w Nowym Sączu

Zobacz koniecznie

Pozdrowienia z Sopotu!


No i powiedzcie: co ja mam z tym zrobić? Założyć sprawę sądową, która będzie się wlokła latami? Co, może przyjdzie Krawczyk do sądu i zaśpiewa by udowodnić,że nie stracił głosu? A w jaki sposób nagrał płytę pt.Wiecznie młody z piosenkami Boba Dylana, która ukaże się 10 listopada? A jeżeli stracił głos to w jaki sposób nagrywa kolejną, jubileuszową bo na 55 lecie kariery, płytę? Już nagraliśmy kilka piosenek. Co ja mam zrobić? Dać komuś w mordę? Panie Prezesie Bembenek, właścicielu tej gadzinówki,znamy się jak łyse konie.Pracowałem przez 10 lat w ZPR-ach, jak Pan sprywatyzował firmę dostałem 8 akcji pracowniczych.Paradoksalnie na Pana gangsterskiej działalności nawet zarabiam , bo dostaję gdzieś około 300 zł rocznie dywidendy. Muszę spytać prawników czy te 8 akcji daje mi prawo w firmie zahamować tę gangsterską działalność!?
Krzysztof Krawczyk dziękuje za wszystkie życzenia imieninowe i dedykuje Wam piosenkę "Pół wieku człowieku" nagraną z Ras Lutą.Piosenkę znajdziecie na płycie "Duety" wydanej przez Sony Music. Piękny wizerunek Krzysztofa namalowała w rytm piosenki Magdalena Pierwocha a efekt jej pracy trafił do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Żyjemy w szoku po śmierci Zbyszka Wodeckiego. Dla ludzi,którzy go znali ta śmierć jest jakimś absurdem! To był taki radosny, przyjazny człowiek, z dystansem do siebie jako człowieka i artysty.Wiecznie w ruchu.Nie pamiętam go siedzącego.Wspominamy wspólne chwile,ile anegdot! Kiedy nastały w Polsce zachodnie koncerny płytowe nagrał dla jednego z nich płytę. I wtedy firma do niego: Panie Zbyszku teraz musimy zrobić promocję. A Zbyszek na to: a po co? Ja już dawno zostałem wypromowany! Pogodził się z tym,że cokolwiek nagra i tak nie przebije "Pszczółki Maji". Mówił o sobie,że jest czołowym pszczelarzem Polski.
Nie odmawiał udziału w akcjach charytatywnych. I tutaj wspomnienie z mojego archiwum.To zdjęcie zostało zrobione 20 sierpnia 1991 roku podczas koncertu charytatywnego w Chicago,w centrum Copernicus.Koncert organizowany przez Krystynę Pasek szefową Daru Serca. Miałem zaszczyt prowadzić ten koncert. Na zdjęciu od prawej: ZBYSZEK WODECKI,Andrzej Zieliński,Czesław Niemen,Ewa Krawczyk,Waldemar Kocoń,Jola Jaszkowska,Krzysztof Krawczyk i autor tego wspomnienia Andrzej Kosmala.
Na zdjęciu także podopieczni fundacji Dar Serca.
Zbyszku żegnaj! R.I.P.


Zbyszku jesteśmy z Tobą!

Bardzo przygnębiła nas wiadomość o kłopotach zdrowotnych naszego Przyjaciela Zbyszka Wodeckiego.Krzysztof napisał list do Zbyszka.Do słów Krzysztofa dołączają się współpracownicy Krzysztofa i jego Zespół Muzyczny Krystof Family
Zbyszku trzymaj się!

Andrzej KosmalaODSZEDŁ OD NAS ANDRZEJ ELLMANN

Zmarł wspaniały muzyk, kompozytor, wokalista - mój Przyjaciel ANDRZEJ ELLMANN. W latach 78 - 80 grał i śpiewał w moim zespole Krystof Family oraz w towarzyszącym mi Alex Bandzie. Napisał też dla mnie kilka piosenek, przede wszystkim do wierszy polskich poetów. Odbyliśmy wspaniałą trasę koncertową po USA. Zamieszczam zdjęcia zrobione za oceanem.
Żegnaj Przyjacielu.Pan Bóg pozyskał do niebiańskiej orkiestry wspaniałego muzyka.

Krzysztof KrawczykJako menedżer Krzysztofa Krawczyka, powodowany oburzeniem Krzysztofa Krawczyka i gwoli prawdy oświadczam: sensacyjny artykuł w Super Expressie o powrocie Krzysztofa Krawczyka do Trubadurów absolutnie opiera się na nieprawdzie. Owszem Krzysztof wyraził zgodę na udział w jubileuszowym programie telewizyjnym Trubadurów,ale daleko jeszcze do jego realizacji.Ma to być program wspomnieniowy,ale zupełnie w grę nie wchodzi powrót w kształcie osobowym z końca lat 60. Nie można wchodzić do tej samej rzeki,szczególnie po 50 latach. Trubadurzy działają w swoim aktualnym składzie a Krzysztof Krawczyk nie wychodzi z K&K Studia gdzie pracuje aż nad 3 płytami,które zaskoczą odbiorców. A niedawno ukazały się jego "Duety" w firmie Sony Music oraz Płyta religijna "Psalmy Dawidowe" dedykowane pamięci Ojca Jana Góry w częstochowskim wydawnictwie Edycja Św.Pawła.
Poza tym Krzysztof Krawczyk prowadzi ożywioną działalność koncertową. Skąd ta informacja o koncertach z Trubadurami i te kwoty honorariów. Nie wybiera się tym bardziej Krzysztof do USA.
Ze smutkiem stwierdzamy,że w ostatnim okresie Super Express na sile tworzy sensacyjne fakty dotyczące Krzysztofa Krawczyka nie mające pokrycia w rzeczywistości!
Proszę redakcję o sprostowanie nieprawdziwej wiadomości. Czy to uczyni?


Zobacz koniecznie

Archiwum:,Najnowsze, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009,