Management: Andrzej Kosmala akosmala@onet.pl * * * Organizacja koncertów: Ewa Krawczyk ewakrawczyk1@onet.pl * * * Kierownictwo muzyczne: Ryszard Kniat ryszardkniat@onet.pl

PÓŁ WIEKU CZŁOWIEKU - jubileuszowa płyta Krzysztofa Krawczyka ukazała się w dość niefortunnym dla sprzedaży płyt okresie letnim. Teraz Krzysztof Krawczyk oraz wytwórnia Warner proponują Wam tę płytę jako znakomity prezent świąteczny dla najbliższych.


Strona menedżera Krzysztofa Krawczyka,merytorycznie kompatybilna ze stroną www.krzysztofkrawczyk.eu

50 LAT NA SCENIE

Krzystof Krawczyk kontynuje obchody 50 Lecia Drogi Artystycznej.

Po serii okolicznościowych programów telewizyjnych i radiowych, wywiadów prasowych oraz wydaniu przez Warner Music jubileuszowej płyty pt. PÓŁ WIEKU CZŁOWIEKU (polecamy w sieciach: Empik, Media Markt i Saturn!) Jubilat powraca na trasę specjalnego koncertu: 50 LAT NA SCENIE.
Oto najbliższe koncerty:


AGATA MŁYNARSKA ROZMAWIA- program z Ewą i Krzysztofem. Już 15 sierpnia o godz.16.20 w TVP 1. Zobacz zwiastun tego programu!


Żegnaj Januszu!

Zmarł Janusz Kondratowicz. Autor wielu wspaniałych piosenek. Poeta. Przyjaciel. Człowiek, którego pamiętam jako niezwykle pogodnego, rozsądnego w radach, mądrego wiedzą o świecie, powiernika problemów artystów. Rozumiał nasze rozterki, kiedy np. Krzysiek Klenczon czy ja odchodziliśmy od macierzystych zespołów. Udawaliśmy się po radę do niego.
Pisał bardzo dobre teksty do gotowej muzyki, co wbrew pozorom nie jest takie proste. Napisał wiele przebojów Trubadurom, m.in. "Krajobrazy", "Ej sobótka, sobótka". Napisał teksty dwóch moich piosenek, w których pierwszy raz wystąpiłem w ramach zespołu jako solista: "Byłaś tu" i "Kim jesteś". Gdyby nie te piosenki nigdy nie pomyślałbym żeby zostać solistą. Szczególny wydźwięk miał w tamtych czasach tekst: "Kim jesteś i dokąd idziesz wśród fałszu i kłamstw...".
No i mój pierwszy solowy przebój, z moją muzyką: "O, jest gdzieś niebo jak len, o, noc za krótka na sen..." czyli "Rysunek na szkle".
Janusz podążył ku światłości, by tam dalej dobrym słowem malować swój "Rysunek na szkle".
Żegnaj Przyjacielu! Krzysztof Krawczyk ze swoją muzyczną rodziną


W najbliższą niedzielę w Opolu

W tym roku w Amfiteatrze Opolskim najważniejszym wydarzeniem nie będzie tradycyjny Festiwal Polskiej Piosenki. Najważniejszy będzie Koncert z okazji "50 lecia na scenie" Krzysztofa Krawczyka.Zapraszamy do amfiteatru 22 czerwca o godz.20.00.
Bilety do nabycia: NCPP-Amfiteatr w Opolu, EMPIK, Media Markt, Saturn, Media Expert, ticketpro.pl, biletin.pl


DZIŚ O 18.30 ZA DNIA (Premiera) I O 3.10 W NOCY A JUTRO O 11.00 DO POŁUDNIA(powtórki) NA ANTENIE TVP1
SPECJALNE WYDANIE POPULARNEGO PROGRAMU "ŚWIAT SIĘ KRĘCI" poświęcone w całości jubileuszowi 50 lecia drogi artystycznej KRZYSZTOFA KRAWCZYKA. W STUDIO JUBILAT Z MAŁŻONKĄ, MENEDŻEREM, ZESPOŁEM MUZYCZNYM I ZACNI GOŚCIE!
Do zobaczenia: poniedziałek 9 czerwca o godz.18.30! ZAPRASZAMY!


OFICJALNA PREMIERA ALBUMU Krzysztof Krawczyk "Pół wieku człowieku"
Edycja Specjalna - wydana z okazji 50-lecia drogi artystycznej

Dziś oficjalna premiera najnowszego albumu Krzysztofa Krawczyka, nagranego z okazji jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej
Na początek kilka słów wstępu od samego artysty:
"Po pierwsze, po drugie, po trzecie...
Po pierwsze: Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogę oddać w ręce Państwa płytę szczególną, bo nagraną dla uświetnienia mojego jubileuszu 50-lecia drogi artystycznej.
Po drugie: Na płycie tej, przy pomocy moich Przyjaciół postarałem się zawrzeć refleksje słowno-muzyczne z przebytej drogi.
Po trzecie: To już pół wieku człowieku, ale idę naprzód i nie liczę strat. (...)
Krzysztof Krawczyk
50 lat na scenie"

To wyjątkowa Edycja Specjalna, która składa się z eleganckiej obwoluty zwanej potocznie slipcase`m, jewelbox`a, oraz pamiątkowego albumu ze zdjęciami artysty, przedstawiającymi jego bogate życie sceniczne oraz tekstami piosenek.
Na albumie znalazło się 17 piosenek. Są one zróżnicowane stylistycznie. Artysta, choć wyszedł od fascynacji Elvisem Presleyem i The Beatles, nigdy nie zamykał się w jednym gatunku.
Śpiewa rock and rolla, folk, country, pop, disco, dance, swing, soul, jazz, funky, piosenki biesiadne, religijne, latynoskie, włoskie, rosyjskie, greckie, fado, reggae, tango, muzykę klubową, rap, muzykę cygańską, a także bałkańską.
Nic nie jest mu obce! Ulubionym słowem artysty jest angielskie "crossover".
Dla Krawczyka niegroźne są mody, które w historii muzyki rozrywkowej potrafiły stworzyć i zniszczyć nie jedną karierę. Lubi współpracować z artystami młodego pokolenia, robił to wielokrotnie.
Dlatego dla fanów artysty nie jest zaskoczeniem, że swojego kolejnego singla nagrał z Ras Lutą.
To jedna z najciekawszych postaci polskiej sceny reggae, dancehallu. Jest wokalistą i autorem tekstów, który do tej pory współpracował między innymi z takimi wykonawcami (m.in. Sidney Polak, Mrozu).
Piosenka jest dostępna w serwisie iTunes

Do utworu powstał teledysk. W teledysku do piosenki "Pół wieku człowieku", Krzysztof Krawczyk odwiedza wyjątkowe miejsce, jeden z kultowych sklepów muzycznych. Spotyka w nim Ras Lutę i...
Nie chcemy zdradzać wszystkich szczegółów. Dodajmy jedynie, że obraz jest swego rodzaju metaforą miejsca, które łączy różne pokolenia ludzi kochających muzykę (artystów, kolekcjonerów, fanów).
ZOBACZ KLIP: "Pół wieku człowieku"
Krzysztof Krawczyk feat. Ras Luta

muz. Robert Kalicki
sł. Andrzej Kosmala, Adam Tersa
Klip wyprodukowano dla: Warner Music Poland
DOP: Sebastian Zusin, Nika Zusin
Oświetlenie: Blitz, Iga Pop
Aktorka: Dominika Sell
Make-up: Agnieszka Rudzińska
Kierownik Planu: Marta Jakubowska
Wsparcie techniczne: Fcrent
Scenariusz, produkcja i postprodukcja: HEROTEAM


Płyta "Pół wieku człowieku": premiera medialna 27 maja, premiera handlowa 3 czerwca!

Zainteresowanie płytą Krzysztofa Krawczyka nagraną z okazji 50 lecia drogi artystycznej pod tytułem "Pół wieku człowieku" przekroczyło nasze oczekiwania, wydawcy i dystrybutorów. Dlatego data 27 maja pozostaje datą premiery medialnej natomiast premiera handlowa została przesunięta na 3 czerwca. Wydawcą jest Warner Music Poland.
Wydawnictwo składa się ze specjalnego etui w kolorze écru, a wewnątrz płyta w tradycyjnym plastikowym etui oraz specjalny albumik pt. 50 lat.
W najbliższym czasie Krzysztof Krawczyk wystąpi w programach telewizyjnych: "Świat się kręci", "Agata Młynarska rozmawia", "Dzień dobry TVN", "Pytanie na śniadanie","Telexpress","Quadrans qltury". A także w programach radiowych: "Poranek Radia Zet", "Weekend Gwiazdą" w radio Wawa, "Pop Lista RMF FM", Radio "Zet Gold", "Muzyczna Jedynka "PR1 i w Radio Złote Przeboje". Wysłuchujcie Krzysztofa Krawczyka. Postaramy się na bieżąco informować kiedy...
A na You Tube w 3 tygodnie od premiery singla "Pół wieku człowieku" i teledysku mamy 258 tysięcy odtworzeń. To naprawdę dobry wynik!
Dziękujemy, pozdrawiamy i polecamy płytę!


Tydzień od premiery teledysk Krzysztofa Krawczyka i Ras Luty "Pół wieku człowieku" osiągnął blisko 133 tysięcy obejrzeń na You Tube!!!!!!

To owoc wspaniałej współpracy międzypokoleniowej. I dowód na to, że istnieją siły nadprzyrodzone, które skierowują ludzi na siebie. Bo wykonać nawet najlepsze pomysły muszą jednak ludzie. Kiedy w ubiegłym roku, nie przewidując rozwoju wypadków, usiedliśmy z Robertem Kalickim do pisania utworu "Pół wieku człowieku" jako utworu na jubileusz 50 lecia Krzysztofa Krawczyka postanowiliśmy umieścić go w klimatach muzyki reggae. Krótko potem nie wiedząc o tym zgłosiła się do nas grupa młodych ludzi, miłośników tej muzyki z grupy Serce. Zaproponowali udział Krzysztofowi Krawczykowi w nagraniu "Jak daleko" czołowego wykonawcy tej muzyki w Polsce Ras Luty. Podchwyciłem to składając propozycję: dobrze, Krzysztof zaśpiewa w Waszym utworze ale Wy z Ras Lutą nadacie kształt naszemu utworowi. I doszło do przyjacielskiej wymiany. Bardzo udanej współpracy! Grupa Krzysztofa Krawczyka dziękuje grupie Ras Luty!!!
Przypominamy premiera płyty 27 maja a wydawcą jest Warner Music Poland.


Co łączy Krzysztofa Krawczyka i Ras Lutę? Wspólna miłość do . . .

We wtorek, 29 kwietnia, premierę ma wspólny singel legendy polskiej piosenki, Krzysztofa Krawczyka i jednej z najciekawszych postaci rodzimej sceny reggae, Ras Luty. Do utworu powstał teledysk, który można już obejrzeć w sieci.

W teledysku do piosenki "Pół wieku człowieku", Krzysztof Krawczyk odwiedza wyjątkowe miejsce, jeden z kultowych sklepów muzycznych. Spotyka w nim Ras Lutę i... Nie chcemy zdradzać wszystkich szczegółów. Dodajmy jedynie, że obraz jest swego rodzaju metaforą miejsca, które łączy różne pokolenia ludzi kochających muzykę (artystów, kolekcjonerów, fanów).

Piosenka jest zapowiedzią tak samo zatytułowanego albumu Krzysztofa Krawczyka, nagranego z okazji jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej, który ukaże się 27 maja 2014 roku. Wypełni ją 17 piosenek. Są one zróżnicowane stylistycznie. Artysta, choć wyszedł od fascynacji Elvisem Presleyem i The Beatles, nigdy nie zamykał się w jednym gatunku. Śpiewa rock and rolla, folk, country, pop, disco, dance, swing, soul, jazz, funky, piosenki biesiadne, religijne, latynoskie, włoskie, rosyjskie, greckie, fado, reggae, tango, muzykę klubową, rap, muzykę cygańską, a także bałkańską. Nic nie jest mu obce! Ulubionym słowem artysty jest angielskie "crossover".

Dla Krawczyka niegroźne są mody, które w historii muzyki rozrywkowej potrafiły stworzyć i zniszczyć nie jedną karierę. Lubi współpracować z artystami młodego pokolenia, robił to wielokrotnie. Dlatego dla fanów artysty nie jest zaskoczeniem, że swojego kolejnego singla nagrał z Ras Lutą. To jedna z najciekawszych postaci polskiej sceny reggae, dancehallu. Jest wokalistą i autorem tekstów, który do tej pory współpracował między innymi z takimi wykonawcami (m.in. Sidney Polak, Mrozu).


Zobacz ZAPOWIEDŹ TELEDYSKU

do piosenki "Pół wieku człowieku"

Krzysztof Krawczyk feat. Ras Luta - "Pół wieku człowieku"

muzyka: Robert Kalicki
słowa: Andrzej Kosmala, Adam Tersa

Klip promuje najnowszy album Krzysztofa Krawczyka,
nagrany z okazji jubileuszu 50 lat drogi artystycznej,
którego premiera odbędzie się 27.05.2014

PREMIERA SINGLA I KLIPU: 29.04.2014


JUŻ 29 KWIETNIA PREMIERA SINGLA RADIOWEGO I TELEDYSKU "PÓŁ WIEKU CZŁOWIEKU"!

Na zdjęciu Krzysztof Krawczyk i jego gość w tej piosence: Ras Luta podczas kręcenia teledysku. A w oczekiwaniu na tę premierę najlepsze życzenia spokojnych, radosnych, ale też i pełnych refleksji Świąt Wielkiej Nocy! Krzysztof Krawczyk ze swoją Rodziną!


Weekend z gwiazdą czyli Krzysztof Krawczyk w TVP Rozrywka.

50 lat zobowiązuje,pracujemy! Tutaj rejestracja "Weekendu z Gwiazdą"dla TVP Rozrywka.
Emisja:
sobota 12.04.2014 godz.10.36; godz.13.21; godz.19.11; godz.20.41; godz.22.23; godz.23.2­5
niedziela 13.04.2014 - godz.9.36; godz. 15.07; godz. 16.14; godz. 21.15; godz. 22.27; godz. 23.39 Rozmowę prowadzi Marek Sierocki!


JEST SUPERWIKTOR DLA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA!

Wielkie to dla nas święto! Prawdziwe ukoronowanie 50 lat na scenie,w radio,w telewizji i na płytach! Do tego wydarzenia wracać będziemy często! Ale idziemy do przodu! Już 27 maja premiera jubileuszowej płyty "Pół wieku człowieku".
Krzysztof Krawczyk 50 lat na scenie Zapraszamy na koncerty!

1. Kraków Kijów Centrum 8.03.2014 godzina 20.00. Bilety: Kasa Kijów Centrum, EMPiK, Media Markt, Media Expert, Saturn Planet, biletin.pl, ticketpro.pl.
2. Zabrze Dom Muzyki i Tańca 9.03.2014 godzina 17.00. Bilety: Kasa Domu Muzyki i Tańca, EMPiK, Media Markt, Media Expert, Saturn Planet, biletin.pl, ticketpro.pl.
3. Poznań Teatr Wielki 10.03.2014 godzina 19.00. Kasa Teatru Wielkiego, EMPiK, Media Markt, Media Expert, Saturn Planet, biletin.pl, ticketpro.pl.
4. Szczecin Hala Opery na Zamku 25.03.2014 godzina 19.00. Bilety: CIKiT na Zamku, EMPiK, Media Markt, Media Expert, Saturn Planet, biletin.pl, ticketpro.pl, bilety.fm.


Krzysztof Krawczyk powrócił ze słonecznych wakacji na Teneryfie


Sylwestrowa Moc Przebojów i koronacja Króla Polskiej Piosenki

W Gdyni tylko trochę wiało od morza. Powiało przede wszystkim od gdyńskiej publiczności serdecznym przyjęciem. Jak było, zapewne widzieliście, bo oglądalność Polsatu w Sylwestra pobiła rekordy. Krzysztof Krawczyk został koronowany Królem Polskiej Piosenki. To kolejny akt uznania podczas zapoczątkowanych na jesieni obchodów 50 Lecia Drogi Artystycznej Krzysztofa Krawczyka.Już wkrótce następne jubileuszowe koncerty i przede wszystkim wydanie jubileuszowej płyty pt. "Pół wieku człowieku". Na zdjęciach: Król Krawczyk I odbiera insygnia władzy i gratulacje od małżonki Królowej Ewy I


Archiwum:2013,2012, 2011, 2010, 2009,Najnowsze,